Noć muzeja u Kući slave

U 18,00 sati na prostoru ispred Kuće slave postavljen je montažni koš kako bi se posjetitelji, pogotovo oni mlađi, mogli oprobati u šutiranju na koš. Sve to uz prisutnost mlađih igrača KK Split i njihovih trenera.

Posjetitelji su mogli razgledat stalni postav u Kući slave splitskog sporta. Posebno zanimanje bilo je za kopačke Frane Matošića, legendarnog igrača Hajduka, trenerku Pelea, najvećeg nogometaša svih vremena, zatim medalje Tonija Kukoča, Dina Rađe i dr.

Od 19,00 do 20,00 sati košarkaški veteran Jugoplastike Mladen Tudor je uveseljavao posjetitelje pjesmom uz pratnju gitare. Njemu su se pridružili i neki posjetitelji poput Žarka Bubala, nekadašnjeg tajnika SOFK-e, Anđelke Visković, nekadašnje zamjenice gradonačelnika Željka Keruma, Vladimira Beare, legendarnog vratara Hajduka i dr. U ovom terminu Kuću slave je posjetio gradonačelnik Ivo Baldasar sa suprugom. Uz njega su bili Hrvoje Akrap, pročelnik za sport Ozren Bužančić, savjetnik za sport, Josip Reić, tajnik udruge olimpijaca i dr. Nastupila je i klapa Šušur sa par svojih pjesama i tako stvorila štimung dalmatinske pjesme.

U 21:00 sat počela je promocija knjige "Heroine splitskog sporta" – ženska strana medalje, autora Herci Ganza i Roberta Kučića, Ovo je u stvari bila sportska tribina na kojoj su o svojoj sportskoj karijeri pričale neke od heroina: Vedrana Grgin, jedna od najboljih košarkašica Hrvatske, Milena Šijan, alpinistica koja je osvojila Mount Everest, Lidija Lijić Vulić, svjetska rekorderka u ronjenju na dah i Tina Mihelić, prvakinja svijeta u jedrenju klase laser radial. Bila je prisutna i gimnastičarka Tina Erceg. Ugodan razgovor s sportašicama vodila je autorica knjige Herci Ganza Čaljkušić.

Tijekom večeri na kućnom kinu prikazivani su filmovi iz povijesti splitskog sporta. Posjetitelji su također mogli dobiti autograme zaslužnih splitskih sportaša.

Kuća slave je zatvorila vrata u 01:00 sat. Ove godine kroz Kuću slave, u Noći muzeja, prošlo je 2.195 posjetitelja.

pogledaj galeriju fotografija :: Noć muzeja 2014